Reklama
Reklama

Bieg Wings for Life World Run w niedzielę. Będą utrudnienia!

fot. Micrus, archiwum

W niedzielę zorganizowany zostanie bieg Wings for Life World Run. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na poznańskich ulicach w godzinach od 12:00 do 15:00.

Wings for Life World Run - jest biegiem wyjątkowym. W trakcie imprezy uczestnicy muszą uciekać przed goniącą ich metą. Pół godziny po starcie za biegaczami wyruszy samochód wyposażony w czujniki, które będą identyfikować każdego miniętego uczestnika. Zawodnik kończy bieg, gdy wyprzedzi go samochód. Co godzinę auto będzie nieznacznie przyśpieszać, aż w końcu dogoni wszystkich biegaczy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Trasa biegu: teren toru regatowego Malta (start) - ul. abpa Baraniaka - ul. Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) - rondo Rataje - ul. Krzywoustego - ul. Królowej Jadwigi - ul. Niezłomnych - al. Niepodległości - ul. Solna - ul. Wolnica - ul. Małe Garbary - ul. Wyszyńskiego - rondo Śródka - ul. Podwale - ul. Prymasa Hlonda - ul. Główna - ul. Gnieźnieńska - pętla poza miastem.

Powrót biegaczy i Samochodu Pościgowego na teren toru regatowego Malta odbywać się będzie na zasadach ogólnych.

W czasie trwania begu trzeba się liczyć z ograniczeniami w ruchu na następujących ulicach:

- arcybiskupa Baraniaka: ruch dwukierunkowy po jezdni południowej od ul. Wiankowej do ul. Jana Pawła II;

- Jana Pawła II: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej od ronda Rataje do ul. Baraniaka (przejazd ulicą Jana Pawła II od ronda Śródka w stronę ronda Rataje będzie prowadzić objazdem przez ul. Baraniaka, rondo Żegrze, ul. Hetmańską i ul. Zamenhofa);

- rondo Rataje: ruch okrężny z ograniczeniami i bez wjazdu w ul. Królowej Jadwigi;

- Królowej Jadwigi - Krzywoustego: ruch jednokierunkowy po jezdni południowej od ul. Niezłomnych do ronda Rataje (objazd przez rondo Starołęka, ul. Hetmańską, ul. 28 Czerwca i ul. Wierzbięcice);

- al. Niepodległości: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej od ul. Niezłomnych do ul. Solnej;

- Solna - Wolnica - Małe Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego: ruch dwukierunkowy po jezdni południowej od al. Niepodległości do ronda Śródka;

- rondo Śródka: ruch okrężny z ograniczeniami (brak wjazdu w ul. Wyszyńskiego; wjazd i wyjazd na Śródkę od strony ul. Bydgoskiej);

- Podwale - Prymasa Hlonda: ruch dwukierunkowy po jezdni wschodniej od ronda Śródka do ul. Głównej;

- Główna: wyłączona na odcinku od ul. Prymasa Hlonda do ul. Krańcowej;

- Gnieźnieńska: wyłączona z ruchu od ul. Krańcowej do ul. Bałtyckiej.

Na czas biegu na skrzyżowaniach znajdujących się na jego trasie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a przejazd w poprzek trasy umożliwią śluzy nadzorowane przez służby policji i Nadzoru Ruchu MPK - informuje ZDM.

Ponadto - zarówno w sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00, jak i w niedzielę od 9:00 do 17:00 czynna będzie infolinia o utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu 575 11 33 09.

O szczegółach dotyczących zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na czas trwania biegu informowaliśmy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro