Reklama

Poznański Budżet Obywatelski: można składać propozycje projektów

Od czwartku można składać propozycje projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

W 2018 roku w PBO rozdysponowane będzie 18 milionów złotych. Większość środków trafi na projekty rejonowe (12 mln zł), pozostałe na ogólnomiejskie (6 mln zł). Należy jednak pamiętać, że maksymalna wartość projektu rejonowego to 500 tys. zł, a ogólnomiejskiego 2 mln zł.

- W tegorocznej edycji PBO jedna osoba może złożyć nawet trzy wnioski. Na projekty czekamy do 2 czerwca - mówił Patryk Pawelczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Wnioski można składać przez internet (https://pbo2018.um.poznan.pl/) lub w formie papierowej - wówczas należy je wysłać lub dostarczyć osobiście do Gabinetu Prezydenta (Plac Kolegiacki 17). 19 maja na Wolnym Dziedzińcu UMP odbędzie się maraton pisania wniosków. W godzinach od 15 do 19 będzie można m.in. skorzystać z pomocy urzędników.

- Ważne jest, żeby proponowane we wnioskach projekty były możliwe do zrealizowania w trakcie roku budżetowego 2018. Jeżeli jednak pomysł wymaga przygotowania, które polega np. na sporządzeniu dokumentacji projektowej lub pozyskaniu stosownych pozwoleń, uzgodnień oraz opinii, dopuszcza się jego realizację w trakcie kolejnego roku budżetowego. Żeby projekt pozytywnie przeszedł weryfikację merytoryczną musi być m. in. zgodny ze Strategią Rozwoju Miasta i innymi programami miejskimi, koszty utrzymania w ciągu 5 lat nie mogą przekroczyć 30 % jego wartości - przypominają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
31.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro