Reklama
Reklama

Jana Pawła II/Baraniaka już z utrudnieniami: ogromne korki!

Korek na ulicy Baraniaka | fot. Agnieszka
Korek na ulicy Baraniaka | fot. Agnieszka

Zgodnie z zapowiedziami około godziny 15.00 wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka. Omijajcie tę okolicę - tworzą się ogromne korki!

Najpierw zdemontowane tu zostaną stare maszty sygnalizacji, a w ich miejsce pojawi się nowa bramownica. Następnie nawierzchnia zostanie sfrezowana i w jej miejsce pojawi się nowa. Na skrzyżowaniu występują duże utrudnienia w ruchu, a w tej okolicy tworzą się obecnie ogromne korki. Jak informują nasi czytelnicy, fatalnie jest na ulicy Jana Pawła II w kierunku Śródki (auta stoją od ronda Rataje do Baraniaka). Zakorkowały się także ulice przy Galerii Malta, którymi poprowadzono objazd nieczynnych fragmentów skrzyżowania. Stoi Baraniaka przed skrzyżowaniem z Katowicką.
Przypominamy: I etap prac potrwa do 24.00 4 maja. Nie ma możliwości dojazdu ulicą Baraniaka do Jana Pawła II. Konieczne jest skręcenie w ulicę Katowicką, następnie przejechanie wzdłuż Galerii Malta do Kaliskiej i dojechanie do ulicy Jana Pawła II. Równocześnie z ulicy Jana Pawła II nie skręcimy w Baraniaka ani w Berdychowo (jadąc od strony ronda Rataje). Możliwy jest skręt w Berdychowo, ale jedynie z jezdni Jana Pawła II prowadzącej od strony Śródki. Z ulicy Berdychowo skręcimy jedynie w prawo - w ulicę Jana Pawła II do ronda Rataje.
Drugi etap prac rozpocznie się 5 maja o godzinie 1.00 w nocy. Kierowcy nie będą mogli skręcić z ulicy Jana Pawła II w Berdychowo jadąc od ronda Rataje ani zawrócić na tym skrzyżowaniu. Z ulicy Baraniaka pojedziemy natomiast jedynie w prawo - w Jana Pawła II w stronę Śródki. Z Berdychowa wciąż skręcimy tylko w prawo, a z Jana Pawła II od strony Śródki nie pojedziemy w Baraniaka. Ten etap ma się zakończyć o 4.00 nad ranem 6 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro