Reklama
Reklama

Tysiące tulipanów w Chrzypsku Wielkim

fot. Katarzyna Domańska
fot. Katarzyna Domańska

Majówka to od kilku lat czas, w którym niewielka miejscowość Chrzypsko Wielkie zamienia się w stolicę tulipanów. Odbywają się tutaj bowiem Międzynarodowe Targi Tulipanów, na których tysiące zwiedzających mogą zobaczyć 460 odmian tych kwiatów.

W ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim odwiedziło 40 tysięcy zwiedzających. W tym roku impreza odbywa się w dniach 1-3 maja i przyciąga tłumy. To właśnie w Chrzypsku Wielkim na powierzchni ponad 10 hektarów rosną tysiące tulipanów. - Do dyspozycji gości podczas MTT jest przepiękna kolekcja składająca się z ponad 460 odmian tulipanów - mówi Bogdan Królik, właściciel gospodarstwa ogrodniczego w Chrzypsku Wielkim. - Każdego dnia podczas okresu kwitnienia tulipanów można spotkać kilka autokarów z dziećmi, młodzieżą, studentami, jak również indywidualnych pasjonatów tulipanów - dodaje.
Tradycyjnie w trakcie targów odbywa się nadanie imion nowym odmianom tulipanów. - W tym roku chrzczono dwie nowe odmiany. Pierwsza z nich to tulipan o nazwie Joanna Krause, a druga - Marian Woronin - kończy Królik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro