Reklama
Reklama

Jana Pawła II/Baraniaka: o 15.00 zamkną część skrzyżowania. Kilka dni dużych utrudnień!

We wtorek rozpoczną się jedne z ostatnich prac na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka. Niestety oznacza to bardzo duże utrudnienia dla kierowców.

Jak informuje Filip Gruszczyński z Posnanii, 2 maja o godzinie 15.00 wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu. - Demontowane będą stare wysięgniki oraz zamontowana zostanie nowa bramownica. Następnie prace drogowe obejmować będą frezowanie i układanie nowej nawierzchni jezdni. W związku z tym ulica Jana Pawła II zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na odcinku 200 metrów - tłumaczy. - Kierowcy nie będą mogli też przejechać na wprost zarówno z ulicy Baraniaka jak i Berdychowo. Dodatkowo zamknięty będzie lewoskręt z ulicy Jana Pawła II w ulicę Baraniaka oraz lewoskręt z ulicy Berdychowo. Zakończenie prac i otwarcie skrzyżowania zaplanowano na 5 maja. Na czas realizowanych prac wytyczone zostaną objazdy - dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy potrwa od 15.00 2 maja do 24.00 4 maja. W tym czasie nie dojedziemy ulicą Baraniaka do Jana Pawła II. Konieczne będzie skręcenie w ulicę Katowicką, następnie przejechanie wzdłuż Galerii Malta do Kaliskiej i dojechanie do ulicy Jana Pawła II. Równocześnie z ulicy Jana Pawła II nie skręcimy w Baraniaka ani w Berdychowo (jadąc od strony ronda Rataje). Możliwy będzie skręt w Berdychowo, ale jedynie z jezdni Jana Pawła II prowadzącej od strony Śródki. Z ulicy Berdychowo skręcimy jedynie w prawo - w ulicę Jana Pawła II do ronda Rataje.

Drugi etap prac rozpocznie się 5 maja o godzinie 1.00 w nocy. Kierowcy nie będą mogli skręcić z ulicy Jana Pawła II w Berdychowo jadąc od ronda Rataje ani zawrócić na tym skrzyżowaniu. Z ulicy Baraniaka pojedziemy natomiast jedynie w prawo - w Jana Pawła II w stronę Śródki. Z Berdychowa wciąż skręcimy tylko w prawo, a z Jana Pawła II od strony Śródki nie pojedziemy w Baraniaka. Ten etap ma się zakończyć o 4.00 nad ranem 6 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro