Reklama

Ogromne kolejki nie tylko do ZOO: oblężenie również w Palmiarni

Tak wyglądała w niedzielę kolejka do Palmiarni Poznańskiej | fot. Marcin
Tak wyglądała w niedzielę kolejka do Palmiarni Poznańskiej | fot. Marcin

Poznaniacy w majówkę korzystają z oferty przygotowanej przez miejskie instytucje. Niestety stoją w związku z tym kolejkach - m.in. w Parku Wilsona w niedzielę utworzyła się wielka kolejka do Palmiarni.

Już wcześniej informowaliśmy o kolejkach do ZOO, które 1 maja tworzą się przy kasach obiektu (TUTAJ). Podobna sytuacja ma miejsce w majówkę w Palmiarni Poznańskiej, gdzie od piątku do środy odbywają się Dni Sukulentów. - Sukulenty to rośliny zmuszone przez surowe, często pustynne warunki klimatyczne, do gromadzenia zapasów wody w łodygach, liściach lub korzeniach. Wśród nich znaczącą grupę stanowią pochodzące głównie z obu Ameryk kaktusy. Na wystawie obejrzeć będzie można ponad 200 gatunków i odmian roślin uprawianych przez członków Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów a także wyjątkowe okazy z kolekcji Palmiarni Poznańskiej, które nie były dotąd prezentowane na ekspozycji. Poznamy także ich polskie, zwyczajowe określenia tj. "fotel teściowej", "głowa starca" czy też "biskupia czapka" - zachęcają pracownicy Palmiarni.
Dni Sukulentów to także okazja, by kupić rośliny w atrakcyjnych cenach. Odbywa się tu bowiem kiermasz. Nie zabraknie też specjalistów, którzy udzielą rad miłośnikom tych ciekawych roślin.
Więcej o tym co robić w majówkę w Poznaniu i okolicach w naszym kalendarium TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro