Reklama

Starołęcka/Głuszyna: będzie nowe rondo!

fot. PIM
fot. PIM

Częste wypadki i kolizje sprawiły, że od lat mówiono o konieczności przebudowy skrzyżowania ulic Głuszyna i Starołęcka. Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg na wykonanie prac. Metamorfozę przejdzie też fragment ulicy Głuszyna.

W ramach inwestycji skrzyżowanie zostanie przekształcone w rondo. Dodatkowo remont czeka ulicę Głuszyna na odcinku pomiędzy Starołęcką i Klimontowską. Na ten cel zapisano w budżecie miasta blisko 5 mln złotych. Będą tu nowe chodniki, zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły już przetarg w tej sprawie. Firmy zainteresowane przeprowadzeniem robót mogą się zgłaszać do 12 maja. Głównym kryterium wyboru zwycięzcy jest cena, ale liczą się także okres gwarancji, czas wykonania prac oraz doświadczenie kierownika budowy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się bez problemów wybrać wykonawcę, ma on rozpocząć roboty jeszcze w maju. Rondo ma być gotowe w nieco ponad 2 miesiące, a fragment ulicy Głuszyna - w mniej niż 5 miesięcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro