Reklama
Reklama

Poznań ma 8 nowych przedszkoli publicznych. Będą kolejne

Zamiast trzech przedszkoli, które nie są prowadzone przez miasto, ale posiadają status przedszkoli publicznych, w Poznaniu dziś jest ich znacznie więcej. W przypadku kolejnych trwa procedura uzyskania statusu przedszkola publicznego.

Jak informuje Urząd Miasta, jeszcze niedawno 3 poznańskie przedszkola, które nie były zarządzane przez miasto, otrzymywały dotację do funkcjonowania i uczestniczyły w miejskiej rekrutacji. Tym samym miały status przedszkola publicznego. Były to przedszkola prowadzone przez Familijny Poznań i siostry zakonne. Sytuacja musi się zmienić, bo już od września miasto potrzebuje dodatkowych miejsc w przedszkolach dla 3-latków. Wszystko przez zmiany w funkcjonowaniu oświaty i tym samym możliwy brak miejsc w przedszkolach.

Miasto w styczniu ogłosiło konkurs dla przedszkoli prywatnych na uzyskanie statusu przedszkola publicznego. Zgłosiło się do niego 27 placówek. Wydział Oświaty dokonał wyboru na podstawie wielu kryteriów - m.in. wymogów lokalowych czy prawnych. Dziś już wiadomo, że status publicznego przedszkola otrzymało 8 prywatnych placówek - to dodatkowe 656 miejsc dla maluchów. Przedszkola są dostępne w tegorocznej rekrutacji.

Które to przedszkola?

Przedszkole "Kolumbus" przy ul. Bukowskiej 47a

Przedszkole "Galileo" przy ul. Słowackiego 58/60

Przedszkole "Motylarnia" przy ul. Łagodnej 4

Przedszkole "Leonardo" przy ul. Druskienickiej 32

Przedszkole "Parostatek" przy Starołęcka 42

Przedszkole "Familijne Ranczo" przy ul. Chojnickiej 72

Przedszkole Językowo-Artystyczne "Twórcze Misie" na os. Lecha 43

Przedszkole "Tęczowe Misie" przy ul. Naramowickiej 244.

To jednak nie koniec. Kolejne 8 przedszkoli czeka na nadanie statusu publicznego. W ich przypadku konieczne jest jednak uzupełnienie oferty o kwestie wskazane przez Wydział Oświaty. Przedszkola te dysponują 836 miejscami dla maluchów.

Przypomnijmy, że tegoroczna rekrutacja dzieci do przedszkola trwa. Rodzice mieli czas do 21 kwietnia, by zapisać dziecko do wybranej placówki. 11 maja ogłoszone zostaną wyniki, a następnie rodzice będą mieć czas do 15 maja, by potwierdzić w placówce, że ich pociecha będzie do niej uczęszczać. 19 maja będzie wiadomo, które dzieci dostały się do przedszkoli, a które nie. Tego samego dnia będzie wiadomo, w których przedszkolach zostały wolne miejsca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro