Pokonali niepokonanego
Siatkarze KS Poznań wygrali na ciężkim terenie z liderem Avią Świdnik 3:1. Dzięki zwycięstwu Tygrysy utrzymały kontakt z czołówką tabeli.
Po ostatnim zwycięstwie w Pucharze Polski nad rezerwami Skry Bełchatów, poznaniakom przyszło się zmierzyć z niepokonanym do tej pory zespołem ze Świdnika. Mecz zapowiadał się pasjonująco - obie drużyny zgłaszają bowiem chęć do gryw ekstraklasie.
Podopieczni trenera Gerymskiego nie wystraszyli się silnego rywala ipokonali Avię na jej parkiecie, oddając tylko jednego - pierwszego seta. Kolejne partie spotkania to spokojna, skuteczna gra KS. Szczególnie dobrze w zespole zPoznania funkcjonowała, odrzucająca przeciwników od siatki, zagrywka. Oby tak wysoki poziom gry Tygrysy utrzymały także w kolejnym meczu. Już w sobotę do Poznania przyjedzie lider pierwszoligowej tabeli AZS PWSZ Nysa. W hali przy Drodze Dębińskiej zapowiada się więc pasjonujący siatkarski pojedynek.
ASPS Avia Świdnik - KS Poznań 1:3 (26:24, 19:25, 19:25, 18:25)