Reklama

Mieszkańcy oddali swoje jednoślady, by stworzyć System Rowerów Miejskich w Krotoszynie

fot. www.krotoszyn.pl
fot. www.krotoszyn.pl

W piątek oficjalnie zainaugurowany został Krotoszyński Rower Miejski. Projekt był możliwy do zrealizowania dzięki pomocy mieszkańców miasta, którzy bez wahania przekazali używane rowery do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie.

Jak już wcześniej informowaliśmy na oryginalny pomysł wpadły władze Krotoszyna, gdzie ze względu na duże koszty nie było możliwości uruchomienia systemu rowerów miejskich, które dostępne są dla mieszkańców wielu większych miast w Polsce. O pomoc zostali poproszeni mieszkańcy. I tak w styczniu ruszyła zbiórka używanych rowerów, które często od lat stały zapomniane w krotoszyńskich piwnicach. Mieszkańcy bardzo pozytywnie zareagowali i chętnie przyłączyli się do akcji. Dzięki temu projekt Krotoszyński Rower Miejski został zrealizowany.

Inauguracja Krotoszyńskiego Roweru Miejskiego zgodnie z zapowiedzią odbyła się w piątek. Wszystkie rowery, które zostały przekazane przez mieszkańców trafiły w ręce pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie, gdzie przeszły specjalne przygotowanie - zostały wyremontowane, pomalowane na niebiesko, wszystkie zyskały też nowe opony.

Z rowerów można korzystać bezpłatnie, po użyciu należy je zostawić na jednym z pięciu stojaków należących do projektu: na Rynku, na ulicy Zamkowej, w pobliżu dworca, przy nowej hali i na ulicy Sportowej. Stojaki łatwo zauważyć, bo wyróżniają się wyglądem, nawiązując kształtem do loga Krotoszyna - informują miejscy urzędnicy z Krotoszyna.

Inauguracji Krotoszyńskiego Roweru Miejskiego dokonał burmistrz miasta Franciszek Marszałek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro