Reklama
Reklama

Dywany kwiatowe w Parku Mickiewicza: tym razem z kwiatów ułożą rowerzystę

Tak mają wyglądać dywany kwiatowe | fot. SITO Poznań
Tak mają wyglądać dywany kwiatowe | fot. SITO Poznań

Już od kilku lat w poznańskim Parku Mickiewicza pojawiają się dywany kwiatowe przygotowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. W tym roku kolorowe płatki będą zdobić park od 10 do 14 maja. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa tulipanów.

Z roku na rok Poznańskie Dywany Kwiatowe przyciągają do Parku Mickiewicza coraz więcej mieszkańców. Tegoroczna edycja, już piąta, odbędzie się w dniach 10-14 maja. - Ułożone kobierce zajmować będą powierzchnię kilka tysięcy metrów kwadratowych - zapowiadają organizatorzy. Autorem projektu jest architekt krajobrazu Anna Pudelska. W tym roku kwiaty utworzą postać rowerzysty. Już teraz radzimy osobom, które będą chciały podziwiać dywany - najlepszy widok jest ze schodów Teatru Wielkiego.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzeniu będzie towarzyszyć Wystawa Tulipanów. Rozpocznie się 12 maja w Palmiarni Poznańskiej. Kwiaty będzie można podziwiać tak długo, jak zachowają świeżość.

Tak było w zeszłym roku:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro