Reklama
Reklama

Piła w ciąży i urodziła pijanego syna. Sąd podtrzymał decyzję o pozbawieniu praw rodzicielskich

Sierpień 2015 roku
Sierpień 2015 roku

W piątek sąd drugiej instancji podtrzymał decyzję o pozbawieniu praw rodzicielskich rodziców Mikołaja, który urodził się we wrześniu 2015 roku mając w organizmie 0,5 promila alkoholu.

Dwa lata temu na ulicach Łazarza można było zobaczyć kobietę w zaawansowanej ciąży, która regularnie spożywała alkohol. We wrześniu urodziła syna, w którego organizmie stwierdzono 0,5 promila alkoholu. Mikołaj ma FAS - alkoholowy zespół płodowy, przez co jest niepełnosprawny ruchowo i umysłowo. Jest pod opieką pogotowia rodzinnego.

Kobieta nie poniosła konsekwencji, choć piła w trakcie ciąży i urodziła pijane dziecko. W październiku sąd zadecydował, że rodzice Mikołaja nie odzyskają dziecka, zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej. Postanowieniem sądu dziecko umieszczone zostało w zawodowej rodzinie zastępczej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego. Wyrok był nieprawomocny. Rodzice Mikołaja odwołali się od wyroku sądu - chcieli odzyskać syna. W piątek sąd drugiej instancji podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu. Tym samym rodzice Mikołaja są pozbawieni władzy rodzicielskiej.

Dziś kobieta ponownie jest w ciąży. Do naszej redakcji docierały informacje o tym, że ponownie spożywa alkohol. Zarówna ciężarna, jak i jej mąż temu zaprzeczają. Zapewniają, że mieszkają w ośrodku dla bezdomnych, w którym kobieta przechodzi terapię. Chcą opiekować się drugim dzieckiem. Ma przyjść na świat latem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro