Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Dzięki kontroli WITD rozbito szajkę złodziei samochodów. Jest nagroda dla inspektora

KaT
piątek, 28.04.2017 r.
godz. 07.46
KaT | piątek, 28.04.2017 r., godz. 07.46
Dzięki kontroli WITD rozbito szajkę złodziei samochodów. Jest nagroda dla inspektora
fot. WITD

„Przypadkowa” kontrola inspektorów transportu drogowego z Kalisza, która miała miejsce w marcu na terenie Opatówka, doprowadziła policję do rozbicia szajki złodziei samochodów. Inspektor WITD właśnie został za to awansowany i otrzymał nagrodę pieniężną.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do kontroli doszło pierwszego dnia wiosny, a więc 21 marca. Inspektorzy WITD z Kalisza zatrzymali dostawcze Iveco z napisem „Zaopatrzenie”. W środku znaleziono… skradzione auto marki BMW, częściowo rozkręcone, które miało zatarte numery VIN. Kierowcę natychmiast zatrzymali policjanci, a pojazd przewożony dostawczakiem zabezpieczono.

Okazało się, że w Iveco znajdowały się również części samochodowe z innych kradzionych aut. Firmą zajęła się więc policja. Na miejscu odkryto kolejne części pochodzące z kradzionych pojazdów. Sprawą zajmują się policjanci z Wrocławia oraz dolnośląska prokuratura. Doszło do pierwszych zatrzymań. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego nie są ujawniane szczegóły.

W tym tygodniu nagrodzono inspektora WITD, który kontrolował Iveco i tym samym rozpoczął całą akcję wymierzoną w szajkę złodziei samochodów. Pracownika inspektoratu awansowano o dwa stopnie z młodszego kontrolera na stopień starszego kontrolera. Awansowany otrzymał także nagrodę pieniężną.

Reklama