Reklama

Dzięki kontroli WITD rozbito szajkę złodziei samochodów. Jest nagroda dla inspektora

fot. WITD
fot. WITD

"Przypadkowa" kontrola inspektorów transportu drogowego z Kalisza, która miała miejsce w marcu na terenie Opatówka, doprowadziła policję do rozbicia szajki złodziei samochodów. Inspektor WITD właśnie został za to awansowany i otrzymał nagrodę pieniężną.

Do kontroli doszło pierwszego dnia wiosny, a więc 21 marca. Inspektorzy WITD z Kalisza zatrzymali dostawcze Iveco z napisem "Zaopatrzenie". W środku znaleziono... skradzione auto marki BMW, częściowo rozkręcone, które miało zatarte numery VIN. Kierowcę natychmiast zatrzymali policjanci, a pojazd przewożony dostawczakiem zabezpieczono.

Okazało się, że w Iveco znajdowały się również części samochodowe z innych kradzionych aut. Firmą zajęła się więc policja. Na miejscu odkryto kolejne części pochodzące z kradzionych pojazdów. Sprawą zajmują się policjanci z Wrocławia oraz dolnośląska prokuratura. Doszło do pierwszych zatrzymań. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego nie są ujawniane szczegóły.

W tym tygodniu nagrodzono inspektora WITD, który kontrolował Iveco i tym samym rozpoczął całą akcję wymierzoną w szajkę złodziei samochodów. Pracownika inspektoratu awansowano o dwa stopnie z młodszego kontrolera na stopień starszego kontrolera. Awansowany otrzymał także nagrodę pieniężną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro