Reklama
Reklama

Park Tysiąclecia: dzieci doskonalą swoje umiejętności w miasteczku ruchu drogowego

fot. Straż Miejska

W Parku Tysiąclecia już w ubiegłym roku pojawiły się przejścia dla pieszych, rondo, przejazd kolejowy oraz skrzyżowania. W miasteczku ruchu drogowego dzieci mogą się uczyć bezpiecznego poruszania się po drogach.

To doskonały plac, na którym dzieci mogą się uczyć i doskonalić umiejętności bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym - informują strażnicy miejscy. Stworzono przestrzeń, gdzie rowerzyści, szczególnie ci najmłodsi, rozpoczynający swoją przygodę z jednośladem, mogą podnieść swoje umiejętności z zakresu przepisowej jazdy i nauczyć się prawidłowego zachowania na drodze. Podobnie piesi, od najmłodszych lat mogą poznawać zasady bezpiecznego korzystania z dróg, poznając ich elementy i znaczenie znaków drogowych dla pieszych - dodają.

Projekt miasteczka rowerowego zrealizowany został w ubiegłym roku przez Miasto Poznań i Radę Osiedla Warszawskie-Pomet-Maltańskie.

W miasteczku ruchu drogowego pojawili się w ostatnim czasie między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 85. Mieli oni szansę nie tylko przetestować swoje umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem na uliczkach miasteczka, ale też wziąć udział w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy. Na koniec uczniowie od strażników miejskich dostali książeczki edukacyjne "Wiem jak ratować życie".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro