Reklama
Reklama

Sondaż w sprawie zmian komunikacyjnych w centrum: punkty konsultacyjne na ulicach

Podobny punkt konsultacyjny działał na ul. Rybaki

Od środy do piątku w centrum Poznania pojawiać się będą punkty konsultacyjne, w których prowadzony będzie sondaż uliczny dotyczący zmian w organizacji ruchu planowanych na terenie pomiędzy ulicami Święty Marcin, Podgórna, Garbary, Królowej Jadwigi i al. Niepodległości.

W środę punkt konsultacyjny stoi na skrzyżowaniu ulic Ratajczaka, Ogrodowej i Powstańców Wlkp. W czwartek punkt przeniesie się na ulicę Półwiejską (przy Starym Marychu), a w piątek stanie przy skrzyżowaniu Krakowskiej i Łąkowej. Punkty działają od 9.00 do 17.00. Każdy chętny może wyrazić swoją opinię na temat zmian w specjalnej ankiecie.

Zmiany dotyczą wprowadzenia Strefy Tempo 30 na obszarze III i IV, a więc ograniczonym ulicami Św. Marcin, Podgórna, Garbary, Królowej Jadwigi oraz al. Niepodległości. W planach są m.in. ograniczenie pasów ruchu do jednego na ulicy Kościuszki i Krakowskiej, budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Ratajczaka i Niezłomnych, wyłączenia sygnalizacji świetlnych i zmniejszenie liczby miejsc postojowych w rejonie tych ulic.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro