Reklama

Przystań rzeczna w Starym Porcie już otwarta: w weekend wypożyczysz łódkę za 30 złotych!

fot. Sea Adventure
fot. Sea Adventure

Do Starego Portu po zimowej przerwie oficjalnie wracają łodzie. Właśnie otwarto przystań rzeczną, która będzie działać aż do października.

Od kilku lat Poznań wraca nad rzekę, co wiąże się z uruchomieniem przystani rzecznej w mieście. Otwarto ją na terenie Starego Portu. Posiadacze własnych łodzi mogą je tutaj portować bezpłatnie, a dodatkowo korzystać z ochrony, kontenera sanitarnego oraz punktu gastronomicznego. Dzięki rozbudowie obecnie może tu cumować więcej jednostek niż w zeszłym roku.

Przystań rzeczna to jednak również miejsce dla osób, które nie posiadają własnych łodzi, ale chcą popływać po rzece. W weekend odbędzie się akcja "Poznań za pół ceny", w której przystań Stary Port bierze udział - będzie można wypożyczyć łódki w promocyjnej cenie (30 złotych). - Nie potrzeba posiadać patentu sternika motorowodnego, wystarczy tylko dowód osobisty i trochę entuzjazmu. Chętni przejdą krótkie przeszkolenie, które przeprowadzimy dla każdej z załóg, wybierających się w rejs po Warcie - wyjaśnia Katarzyna Lesińska z Sea Adventure.

Grupa korzystająca z łodzi może liczyć maksymalnie 4 osoby dorosłe. - W cenie 30 zł uczestnicy mają możliwość odbycia 45-minutowej przejażdżki po rzece. Dodatkowo w kwocie tej zawarta jest opłata za paliwo do motorówki, sprzęt ratunkowy, podatki i przeszkolenie - dodaje. W sobotę i niedzielę 29-30 kwietnia (w ramach akcji "Poznań za pół ceny") przystań w Starym Porcie (po północnej stronie ulicy Estkowskiego) będzie działać od 10.00 do 18.00.

Przystań ma działać aż do października. W tym czasie zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców. - Będzie można wziąć udział w konstruowaniu i budowaniu nowych jednostek pływających, w ramach specjalnych warsztatów szkutniczych. Po raz kolejny zorganizujemy jedyne na skalę polską regaty w środku miasta, w tym także regaty modeli żaglowych. Ponadto planujemy aktywności dla małych i dużych, sąsiedzkie spotkania kreatywne, wycieczki i poznawanie historii Warty. Będą też zajęcia ze służbami miejskimi, dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i w czasie wakacji, pikniki oraz koncerty. Nad rzeką nie zabraknie miejsca do odpoczynku, a dzięki współpracy z Biblioteką Raczyńskich - także i przyjemnej lektury do poczytania. A kiedy słońce schowa się za horyzont, nasza przystań zmieni się w kino plenerowe - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro