Reklama
Reklama

Dominikanki obchodzą... "dzień pingwina". Podbiły internet!

fot. Facebook Eliza Małgorzata Myk
fot. Facebook Eliza Małgorzata Myk

Siostry dominikanki z niewielkiej miejscowości pod Pleszewem we wtorek podbiły internet, w którym umieściły krótkie nagranie, na którym... chodzą jak pingwiny. W ten sposób, w dniu pingwina, zachęcały do wspierania powstania domu dla niepełnosprawnych podopiecznych.

Filmik z 2 siostrami idącymi korytarzem jak pingwiny pojawił się w internecie we wtorek rano i zrobił zawrotną karierę. - Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ PINGWINA. Przyjmujemy życzenia (tu umieszczono symbole pingwinów). Zamiast kwiatków i bombonierek przyjmujemy cegiełki na www.domchlopakow.pl - napisano pod filmem.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Nagranie trafiło do sieci za sprawą sióstr dominikanek z Broniszewic pod Pleszewem. Siostry opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami. - Mamy 56 chorych, niepełnosprawnych synów. A każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. I każdego z nich kochamy najmocniej jak to możliwe. Oni nie zapominają, że życie jest po to, by kochać, by się zachwycać i by się uśmiechać. Nie mówią o swoich chorobach, ale zawsze pytają, jak Ty się dzisiaj czujesz. Oni żyją drugim człowiekiem. A nas po prostu zwalają z nóg swoją niezwykłością - piszą siostry w internecie.

Niestety budynek, w którym działa "Dom Chłopaków" może zostać zamknięty - nie spełnia bowiem przepisów przeciwpożarowych. Od miesięcy trwa więc zbiórka na budowę nowego obiektu. Inwestycja ma kosztować 5 mln złotych. Dziś na koncie jest ponad 3,2 mln złotych, ale pieniądze wciąż są potrzebne. Jest szansa, że po wtorkowej prośbie o "życzenia dla pingwinów" i wpłaty, sytuacja znacznie się poprawi! Więcej o tym jak pomóc TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro