Reklama

Rataje: na bloku zaczął powstawać ogromny mural

fot. SM Osiedle Młodych
fot. SM Osiedle Młodych

Na bloku na osiedlu Piastowskim, konkretnie na "desce" w pobliżu mostu Królowej Jadwigi, właśnie zaczął powstawać ogromny mural. Będzie można na nim zobaczyć zdjęcia mieszkańców.

W ubiegłym roku spółdzielnia Osiedle Młodych ogłosiła konkurs na "Mural dla osiedla". Szybko wybrano zdjęcia mieszkańców, które pojawią się na ścianie budynku 18-24 znajdującego się w pobliżu mostu Królowej Jadwigi. Jesienią przeprowadzono prace przygotowawcze - m.in. docieplono ścianę bloku.

Dziś trwają tu właściwe prace. Jako pierwszy powstanie napis "Łączy pokolenia", który jest hasłem spółdzielni. Znajdzie się na szczycie ściany. Niżej zobaczymy 5 zdjęć. Każde ma się składać z kilku tysięcy kwadratów. Inspirowano się przy tym muralem przedstawiającym Stanisława Grochowiaka, który powstał w Lesznie. Jego autorem jest Wojciech Ejsmondt i to on będzie twórcą cyklu ratajskich murali. Jeśli pogoda pozwoli, dzieło będzie gotowe w ciągu miesiąca.

Spółdzielnia chce, by w kolejnych latach na Ratajach powstawały następne murale. Drugi miałby być mural na bloku 1-10 na os. Rusa. Na tym samym osiedlu jeden z długich bloków już udekorowano elewacją z motywem z gry Tetris.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
43.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro