Reklama
Reklama

Rataje: na bloku zaczął powstawać ogromny mural

fot. SM Osiedle Młodych

Na bloku na osiedlu Piastowskim, konkretnie na "desce" w pobliżu mostu Królowej Jadwigi, właśnie zaczął powstawać ogromny mural. Będzie można na nim zobaczyć zdjęcia mieszkańców.

W ubiegłym roku spółdzielnia Osiedle Młodych ogłosiła konkurs na "Mural dla osiedla". Szybko wybrano zdjęcia mieszkańców, które pojawią się na ścianie budynku 18-24 znajdującego się w pobliżu mostu Królowej Jadwigi. Jesienią przeprowadzono prace przygotowawcze - m.in. docieplono ścianę bloku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Dziś trwają tu właściwe prace. Jako pierwszy powstanie napis "Łączy pokolenia", który jest hasłem spółdzielni. Znajdzie się na szczycie ściany. Niżej zobaczymy 5 zdjęć. Każde ma się składać z kilku tysięcy kwadratów. Inspirowano się przy tym muralem przedstawiającym Stanisława Grochowiaka, który powstał w Lesznie. Jego autorem jest Wojciech Ejsmondt i to on będzie twórcą cyklu ratajskich murali. Jeśli pogoda pozwoli, dzieło będzie gotowe w ciągu miesiąca.

Spółdzielnia chce, by w kolejnych latach na Ratajach powstawały następne murale. Drugi miałby być mural na bloku 1-10 na os. Rusa. Na tym samym osiedlu jeden z długich bloków już udekorowano elewacją z motywem z gry Tetris.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro