Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0

Dwóch 19-latków odpowie za zniszczenie nagrobków w Krzywiniu

j
piątek, 21.04.2017 r.
godz. 19.34
j | piątek, 21.04.2017 r., godz. 19.34
Dwóch 19-latków odpowie za zniszczenie nagrobków w Krzywiniu
fot. Policja

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzialni są za niszczenie kilku nagrobków na cmentarzu w Krzywiniu. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w nocy z z 8 na 9 kwietnia. Policjanci natychmiast po odebraniu zgłoszenie zajęli się sprawą. W sprawie zatrzymanych zostało dwóch 19-latków. Według ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy w nocy weszli na cmentarz, gdzie uszkodzili trzy nagrobki, odrywając i kopiąc płyty nagrobne. Ponadto porozrzucali znicze znajdujące się na grobach – informuje Radosław Nowak z policji w Kościanie. \

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, przyznali się do popełnienia tego czynu.  Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

To jednak nie koniec problemów jednego z 19-latków. W połowie marca na Rynku w Krzywiniu, wdrapał się na stojącą tam figurkę Św. Wawrzyńca, oderwał od niej głowę i zrzucił na ziemię powodując, że uległa zniszczeniu. Również za to przestępstwo usłyszał już policyjne zarzuty – dodaje Nowak.