Reklama
Reklama

Maltanka wraca na trasę z odrestaurowanym neonem!

Odrestaurowany neon KOLEJKA DZIECIĘCA znowu cieszy oko | fot. Olga Sokal

W piątek punktualnie o 12.00 kolejka Maltanka pierwszy raz w tym roku zabrała w podróż pasażerów. Na stacji początkowej pojawił się odrestaurowany neon "Kolejka dziecięca". Ten sezon będzie dla niej wyjątkowy - Maltanka obchodzi bowiem swoje 45-lecie.

Od piątku Maltanka ponownie wozi pasażerów. Za bilety zapłacimy - 6 złotych (normalny) oraz 4 złote (ulgowy). To cena za przejazd w jedną stronę. Bilet rodzinny kosztuje 18 złotych. Maltanka będzie kursować 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 19:00, łącznie ze świętami. W dni powszednie, co godzinę, a w weekendy i święta - co pół godziny. Ostatnie kursy w tym sezonie zaplanowano na 17 września.

Każdego roku z kolejki korzysta ponad 100 tysięcy turystów. W ramach współpracy z Galerią Malta od kilku lat udaje się przeprowadzić prace mające na celu zwiększenie atrakcyjności Maltanki. Na dworcu początkowym pojawiły się nowe ławki, a w pobliżu stanęły stojaki rowerowe. W ubiegłym roku rozpoczęto prace związane z odrestaurowaniem neonu "Kolejka dziecięca", który wiele lat temu świecił na przystanku Zwierzyniec. Po renowacji neon trafił na dach budynku dworca Maltanki - a więc przystanku początkowego kolejki. Uruchomiono go w piątek.

W tym roku Maltanka kończy 45 lat. Z tej okazji w czerwcu zaplanowano wiele atrakcji dla miłośników kolejki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro