Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0

Maltanka wraca na trasę z odrestaurowanym neonem!

KaT
piątek, 21.04.2017 r.
godz. 12.19
KaT | piątek, 21.04.2017 r., godz. 12.19
Maltanka wraca na trasę z odrestaurowanym neonem!
Odrestaurowany neon KOLEJKA DZIECIĘCA znowu cieszy oko - fot. Olga Sokal

W piątek punktualnie o 12.00 kolejka Maltanka pierwszy raz w tym roku zabrała w podróż pasażerów. Na stacji początkowej pojawił się odrestaurowany neon „Kolejka dziecięca”. Ten sezon będzie dla niej wyjątkowy - Maltanka obchodzi bowiem swoje 45-lecie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od piątku Maltanka ponownie wozi pasażerów. Za bilety zapłacimy - 6 złotych (normalny) oraz 4 złote (ulgowy).  To cena za przejazd w jedną stronę. Bilet rodzinny kosztuje 18 złotych. Maltanka będzie kursować 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 19:00, łącznie ze świętami. W dni powszednie, co godzinę, a w weekendy i święta - co pół godziny. Ostatnie kursy w tym sezonie zaplanowano na 17 września.

Każdego roku z kolejki korzysta ponad 100 tysięcy turystów. W ramach współpracy z Galerią Malta od kilku lat udaje się przeprowadzić prace mające na celu zwiększenie atrakcyjności Maltanki. Na dworcu początkowym pojawiły się nowe ławki, a w pobliżu stanęły stojaki rowerowe. W ubiegłym roku rozpoczęto prace związane z odrestaurowaniem neonu „Kolejka dziecięca”, który wiele lat temu świecił na przystanku Zwierzyniec. Po renowacji neon trafił na dach budynku dworca Maltanki - a więc przystanku początkowego kolejki. Uruchomiono go w piątek.

W tym roku Maltanka kończy 45 lat. Z tej okazji w czerwcu zaplanowano wiele atrakcji dla miłośników kolejki.