Reklama
Reklama

Nauczyciel utrzymywał relacje seksualne z uczennicami gimnazjum. W komputerze miał ich nagie zdjęcia

fot. Carlos de la Orden/freeimages.com
fot. Carlos de la Orden/freeimages.com

58-letni nauczyciel jednego z gimnazjów w województwie zachodniopomorskim miał wykorzystywać seksualnie swoje uczennice. Sprawa wyszła na jaw dzięki uczniom, którzy korzystając z nieobecności nauczyciela, weszli do pracowni informatycznej i skorzystali z komputera należącego do nauczyciela.

O sprawie informuje TVN24. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że do wykorzystania seksualnego uczennic doszło w gimnazjum pod Białogardem (woj. zachodniopomorskie). Kilka tygodni temu grupa uczniów weszła do otwartej pracowni informatycznej i korzystając z komputera nauczyciela, przejrzała należące do niego konto w serwisie społecznościowym. W prywatnych wiadomościach znaleźli zdjęcia roznegliżowanych dziewcząt, a na jednym z takich zdjęć była 15-letnia siostra jednego z chłopców.

Chłopiec powiadomił o odkryciu rodziców, a następnego dnia o sprawie powiadomiono dyrekcję szkoły. Po ujawnieniu sprawy, do dyrekcji szkoły zgłosiła się jeszcze jedna wykorzystywana dziewczynka. Nauczyciel trafił do szpitala, który opuścił w czwartek. Ze szpitala trafił prosto do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty -Są to zarzuty dokonania innych czynności o charakterze seksualnym z nieletnią oraz wykorzystywania swojej pozycji w kontaktach z nieletnimi- informuje w rozmowie z TVN24 Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Z ustaleń śledztwa wynika, że do molestowania dochodziło w okresie od końca 2015 do marca 2017 roku, a jedna z dziewczynek była zmuszana do utrzymywania relacji seksualnych od dłuższego czasu. Prokuratura nie wyklucza też, że poszkodowanych dziewcząt może być więcej.

Nauczyciel nie przyznał się do stawianych zarzutów. Twierdzi, że roznegliżowane zdjęcia zostały wysłane wbrew jego woli. Zaprzecza też utrzymywaniu relacji seksualnych z nieletnimi. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro