Reklama

Beata Szydło dla niemieckiego dziennika: 'jesteśmy gotowi do kompromisów'

fot. Paweł Supernak/PAP
fot. Paweł Supernak/PAP

Frankfurter Allgemeine Zeitung to jedna z najważniejszych niemieckich gazet opiniotwórczych. W piątkowym wydaniu Beata Szydło zadeklarowała, że Polska jest gotowa do zawarcia kompromisów w ważnych europejskich kwestiach.

Relacje Polski i Europy są napięte od wielu miesięcy. Polska nie zgadza się z europejską polityką dotyczącą uchodźców, konflikt wywołał również wybór Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Mimo to szefowa polskiego rządu deklaruje, że Polska jest gotowa do współpracy z UE -Chociaż nasze relacje z Brukselą są czasami trudne, jesteśmy gotowi do zawarcia kompromisów we wszystkich ważnych kwestiach europejskich. Muszą to być jednak kompromisy i porozumienia, które w sposób odpowiedni uwzględniają polskie oczekiwania i interesy - napisała Beata Szydło w autorskim tekście opublikowanym na łamach FAZ. Polska premier wskazuje, że przyszłość Unii zależy od współpracy Polski i Niemiec -Przyszłość europejskiego projektu zależy w dużej mierze od dobrego porozumienia między Warszawą a Berlinem. Nasza współpraca gospodarcza, która jest z roku na rok coraz intensywniejsza, jest tylko jednym z wielu powodów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Beata Szydło odniosła się też do kryzysu migracyjnego, którego Polska nie odczuwa, ale uznaje za problem europejski. Polski rząd chce brać udział w jego rozwiązaniu, a zdaniem Beaty Szydło robi to popierając działania wzmacniające europejską służbę graniczną, popierając porozumienie pomiędzy UE a Turcją i Libią oraz przede wszystkim strzegąc 1200 km zewnętrznej granicy UE.

Polska premier podkreśla w artykule, że podzielona Europa to słaba Europa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro