Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -5

Pijany wiózł skuterem… pijanego kolegę

KaT
piątek, 21.04.2017 r.
godz. 10.27
KaT | piątek, 21.04.2017 r., godz. 10.27
Pijany wiózł skuterem… pijanego kolegę
fot. Policja

Funkcjonariusze z Kalisza zatrzymali do kontroli mężczyzn jadących skuterem po ulicy Wrocławskiej. Jeden z nich nie miał założonego kasku, ale szybko okazało się, że był to jego najmniejszy problem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Uwagę policjantów zwróciło to, że pasażer siedzący na skuterze nie ma obowiązkowego kasku ochronnego. Jednoślad prowadził 54-latek z Kalisza, a na miejscu pasażera siedział 21-letni Litwin.

- Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 54-letniego kierującego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażera. Okazało się, że 21-latek, także był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.

Ale na tym się nie skończyło. Skuter był w opłakanym stanie, nie miał aktualnych badań technicznych, a dodatkowo kierujący nie miał polisy OC. - 54-letni kierowca jednośladu odpowie nie tylko za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za szereg wykroczeń, których się dopuścił. Pasażer odpowie natomiast za niekorzystanie z hełmu ochronnego podczas jazdy - dodaje.