Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Poznań pomoże syryjskim sierotom? Mogłyby u nas przejść badania

KaT
piątek, 21.04.2017 r.
godz. 08.58
KaT | piątek, 21.04.2017 r., godz. 08.58
Poznań pomoże syryjskim sierotom? Mogłyby u nas przejść badania

Poznań chce, podobnie jak Sopot, pomóc ofiarom wojny w Syrii. Dzieci potrzebujące opieki medycznej miałyby ją otrzymać właśnie w stolicy Wielkopolski.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 997 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Władze Sopotu już jakiś czas temu planowały pomoc dla syryjskich sierot, ale wówczas na ich sprowadzenie do Polski nie wyraził zgody rząd. Teraz sytuacja może się zmienić, a w pomoc włączyć chce się także Poznań. - Jeżeli Sopotowi się uda przebrnąć przez formalności, my również zastanowimy się nad tym, by nasze szpitale mogły pomóc tym dzieciom - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. W naszym mieście dzieci miałyby otrzymać pomoc medyczną.

Poznaniacy pomysł oceniają pozytywnie. - W takiej sytuacji, gdy zagrożone są dzieci, trzeba im pomóc - mówi poznanianka. - Nam pomagali, to dlaczego my nie mamy pomagać - dodaje poznaniak. - Oczywiście, że powinno się pomagać, ale nie tutaj, nie sprowadzać ich i nie rozbijać rodzin tylko pomagać im na miejscu.

Miejscy radni także deklarują pomoc w realizacji tego pomysłu. - To jest nasz podstawowy ludzki obowiązek, przyjąć na leczenie do naszych szpitali czy dać tymczasowe schronienie ludziom - zauważa Katarzyna Kretkowska, radna Zjednoczonej Lewicy. - Musimy rozmawiać z fachowcami w danej dziedzinie i tutaj potrzebna jest pomoc takich organizacji jak chociażby Caritas czy Polski Czerwony Krzyż - podkreśla Marek Sternalski, radny PO. - Każdy ma sumienie i widząc co się dzieje w Aleppo chce pomóc, ale to musi mieć i ręce i nogi. Wszystko musi mieć swoją odpowiednią kolejność - zaznacza Klaudia Strzelecka, radna PiS.

ZOBACZ VIDEO
arrow