Reklama

Na razie na Garbarach buspasa nie będzie

W tym roku drogowcom prawdopodobnie uda się wydzielić jezdnię tylko na ulicy Mostowej. Na ulicy Droga Dębińska i Garbary buspasów na razie nie będzie.

Pas dla autobusów na ulicy Mostowej ma objąć fragment od skrzyżowania z ulicą Cegielskiego do ulicy Grobla. Przejazd ma poprawić punktualność miejskiej komunikacji i spowodować, że mieszkańcy chętniej zaczną przesiadać się na transport zbiorowy.

W tym roku drogowcom - wbrew wcześniejszym zapowiedziom najprawdopodobniej nie uda się wdrożyć wydzielonego pasa na Drodze Dębińskiej i Garbarach. W tym drugim przypadku chodzi o brak projektu buspasa na odcinku od Cytadeli do skrzyżowania z ulicą Estkowskiego. Zobaczymy, czy to jeszcze będzie w tym roku, czy może przeniesiemy na przyszły rok. To wynik tego, że z symulacji i badań, które zrobiliśmy w trakcie projektowanie wyszło, że musimy rozszerzyć zakres ulicy Garbary również o ten odcinek od Armii Poznań do ulicy Estkowskiego - tłumaczy Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich

Mimo to zmiany zostały zapowiedziane i rozpoczęte konsultacje z mieszkańcami. Zobaczymy, jakie uwagi mieszkańców wpłynęły, będziemy to analizować. Kolejnym krokiem z naszej strony będzie taki sondaż uliczny - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Zmiany na Drodze Dębińskiej - mają zajść najwcześniej na jesień. A na Garbarach - raczej dopiero w przyszłym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro