Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Na razie na Garbarach buspasa nie będzie

j
czwartek, 20.04.2017 r.
godz. 22.25
j | czwartek, 20.04.2017 r., godz. 22.25
Na razie na Garbarach buspasa nie będzie

W tym roku drogowcom prawdopodobnie uda się wydzielić jezdnię tylko na ulicy Mostowej. Na ulicy Droga Dębińska i Garbary buspasów na razie nie będzie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 997 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pas dla autobusów na ulicy Mostowej ma objąć fragment od skrzyżowania z ulicą Cegielskiego do ulicy Grobla. Przejazd ma poprawić punktualność miejskiej komunikacji i spowodować, że mieszkańcy chętniej zaczną przesiadać się na transport zbiorowy.

W tym roku drogowcom - wbrew wcześniejszym zapowiedziom najprawdopodobniej nie uda się wdrożyć wydzielonego pasa na Drodze Dębińskiej i Garbarach. W tym drugim przypadku chodzi o brak projektu buspasa na odcinku od Cytadeli do skrzyżowania z ulicą Estkowskiego. Zobaczymy, czy to jeszcze będzie w tym roku, czy może przeniesiemy na przyszły rok. To wynik tego, że z symulacji i badań, które zrobiliśmy w trakcie projektowanie wyszło, że musimy rozszerzyć zakres ulicy Garbary również o ten odcinek od Armii Poznań do ulicy Estkowskiego – tłumaczy Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich

Mimo to zmiany zostały zapowiedziane i rozpoczęte konsultacje z mieszkańcami. Zobaczymy, jakie uwagi mieszkańców wpłynęły, będziemy to analizować. Kolejnym krokiem z naszej strony będzie taki sondaż uliczny – zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Zmiany na Drodze Dębińskiej – mają zajść najwcześniej na jesień. A na Garbarach - raczej dopiero w przyszłym roku.

ZOBACZ VIDEO
arrow