Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0

„Radio Merkury” zmienia nazwę

j
czwartek, 20.04.2017 r.
godz. 16.28
j | czwartek, 20.04.2017 r., godz. 16.28
„Radio Merkury” zmienia nazwę

„Radio Merkury” wkrótce zmieni nazwę na „Radio Poznań”. Zgodę na zmianę wydało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po tym jak wnioskował o to zarząd poznańskiego radia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już wcześniej informowaliśmy, że „Radio Merkury”, którego główna nazwa funkcjonuje od niemal 25 lat zamierza ją zmienić na „Radio Poznań”. Zarząd rozgłośni zawnioskował o to do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest już formalna zgoda. Aby mogla ona zostać wydana potrzebne było wiele opinii i zgód – między innymi pozytywne opinie Rady Mediów Narodowych i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zarządzenie Prezydenta Miasta Poznania, który wyraził zgodę na używanie nazwy Poznań w znaku towarowym „Radio Poznań”.

Uzasadnieniem naszych decyzji jest powrót do historycznej i cenionej nazwy jednoznacznie wskazującej, że poznańskie radio należy do sieci rozgłośni wykonujących misję i cel radia publicznego - wyjaśnia Filip Michał Rdesiński, prezes Radia Merkury. Argumentem za zmianą jest też odbudowa wizerunku radia, dotychczas często kojarzonego z radiem komercyjnym. Zmiana nazwy jest też uzasadniona w kontekście spójności nazewnictwa publicznych i misyjnych rozgłośni regionalnych. Znamy Radio Kraków, Wrocław czy Radio Szczecin czy Gdańsk – dodaje. Wracamy do korzeni, do początków radiofonii w zachodniej Polsce, kiedy to Wielkopolanie sami ufundowali Radjo Poznańskie. Bardzo się cieszę, że ta niezwykle ważna dla nas decyzja zapada w roku jubileuszowym, w którym świętujemy 90-lecie istnienia - kończy Rdesiński

Przez kolejny rok poznańskie radio będzie używało dwóch nazw: „Radio Merkury” i „Radio Poznań”. Będzie tak do kwietnia 2018 roku, wówczas nazwa „Radio Merkury” wygaśnie. Nowe logo poznańskiego radia zostanie zaprezentowane w najbliższy poniedziałek – podczas Gali Jubileuszowej.