Reklama

Przygotowano listę lekarzy-ginekologów "bez sumienia": są na niej poznaniacy

fot. ilker / freeimages.com
fot. ilker / freeimages.com

Członkowie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przygotowali listę "lekarzy bez sumienia", którzy według ich informacji kierują się w swoim zawodzie klauzulą sumienia zamiast leczyć.

Na liście dostępnej w internecie można znaleźć nazwiska pięciu lekarzy z Poznania. Czterech z nich pracuje w Pro-Life Clinic przy ulicy Kosińskiego (Piotr Broda, Tomasz Dmochowski, Karolina Śliwka oraz Janusz Gadzinowski), a jeden przy ulicy Kasprzaka 5/2 (Jana Maria Skrzypczak). To nie koniec lekarzy z Wielkopolski. Na liście są także specjaliści z Ostrowa Wielkopolskiego (Włodzimierz Woszczyna i Barbara Bartoś) oraz Kalisza (Zbigniew Kurpik). Pełną listę można pobrać z Facebooka (TUTAJ).

- Nie chodzi tylko o ministra zdrowia, który bezczelnie kłamie, że "pigułka po" jest środkiem wczesnoporonnym (jest to środek antykoncepcyjny). Nie chodzi tylko o tych lekarzy, którzy bezczelnie kłamią, że wypisanie recepty na jakąkolwiek antykoncepcję jest "udzieleniem świadczenia leczniczego" i dlatego jest objęte tzw. klauzulą sumienia. Chodzi o WSZYSTKICH LEKARZY, którzy bezczelnie i jawnie mają w pogardzie prawa pacjentek i pacjentów oraz swoje obowiązki, bo ważniejsze dla nich jest prywatne widzimisię, nazywane szumnie i kłamliwie "katolickim sumieniem". Tych, którzy podpisali "klauzulę sumienia", bo zamiast przysięgi Hipokratesa wyznają zasadę wyższości religii nad życiem, zdrowiem, dobrem i prawami pacjentki lub pacjenta. Chodzi o wszystkich LEKARZY BEZ SUMIENIA, którzy powinni się przekwalifikować na księży i nigdy i nigdzie nie powinni być dopuszczeni do praktykowania medycyny. Wiedza, nie wiara! Medycyna, nie religia - wyjaśniają autorzy listy "lekarzy bez sumienia".

Autorzy listy apelują, by pisać w tej sprawie do Rzecznika Praw Pacjenta, pracodawców lekarzy, a także "odwiedzać" ich profile na branżowych portalach medycznych i zostawiać opinie na ich temat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro