Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Przygotowano listę lekarzy-ginekologów „bez sumienia”: są na niej poznaniacy

KaT
czwartek, 20.04.2017 r.
godz. 12.33
KaT | czwartek, 20.04.2017 r., godz. 12.33
Przygotowano listę lekarzy-ginekologów „bez sumienia”: są na niej poznaniacy
fot. ilker / freeimages.com

Członkowie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przygotowali listę „lekarzy bez sumienia”, którzy według ich informacji kierują się w swoim zawodzie klauzulą sumienia zamiast leczyć.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na liście dostępnej w internecie można znaleźć nazwiska pięciu lekarzy z Poznania. Czterech z nich pracuje w Pro-Life Clinic przy ulicy Kosińskiego (Piotr Broda, Tomasz Dmochowski, Karolina Śliwka oraz Janusz Gadzinowski), a jeden przy ulicy Kasprzaka 5/2 (Jana Maria Skrzypczak). To nie koniec lekarzy z Wielkopolski. Na liście są także specjaliści z Ostrowa Wielkopolskiego (Włodzimierz Woszczyna i Barbara Bartoś) oraz Kalisza (Zbigniew Kurpik). Pełną listę można pobrać z Facebooka (TUTAJ).

- Nie chodzi tylko o ministra zdrowia, który bezczelnie kłamie, że „pigułka po” jest środkiem wczesnoporonnym (jest to środek antykoncepcyjny). Nie chodzi tylko o tych lekarzy, którzy bezczelnie kłamią, że wypisanie recepty na jakąkolwiek antykoncepcję jest „udzieleniem świadczenia leczniczego” i dlatego jest objęte tzw. klauzulą sumienia. Chodzi o WSZYSTKICH LEKARZY, którzy bezczelnie i jawnie mają w pogardzie prawa pacjentek i pacjentów oraz swoje obowiązki, bo ważniejsze dla nich jest prywatne widzimisię, nazywane szumnie i kłamliwie „katolickim sumieniem”. Tych, którzy podpisali „klauzulę sumienia”, bo zamiast przysięgi Hipokratesa wyznają zasadę wyższości religii nad życiem, zdrowiem, dobrem i prawami pacjentki lub pacjenta. Chodzi o wszystkich LEKARZY BEZ SUMIENIA, którzy powinni się przekwalifikować na księży i nigdy i nigdzie nie powinni być dopuszczeni do praktykowania medycyny. Wiedza, nie wiara! Medycyna, nie religia - wyjaśniają autorzy listy „lekarzy bez sumienia”.

Autorzy listy apelują, by pisać w tej sprawie do Rzecznika Praw Pacjenta, pracodawców lekarzy, a także „odwiedzać” ich profile na branżowych portalach medycznych i zostawiać opinie na ich temat.