Reklama

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na spacer po Sołaczu

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer po Poznaniu. 22 kwietnia odbędzie się wycieczka po Sołaczu.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. 22 kwietnia odbędzie się spacer po Sołaczu -Mimo że zabrakło konsekwencji, by zrealizować pierwotne założenia do dziś Sołacz jest przykładem dobrej urbanistyki i architektury. Ze względu na założenie parkowe od samego niemal początku przyciągał również mieszkańców innych części miasta, którzy chętnie przyjeżdżali tu "sołaczyć się". I to pewnie te związki sprawiają, że pojawiające się co jakiś czas plany zabudowy wolnych przestrzeni tej części zachodniego klina zieleni wywołują zdecydowany sprzeciw. Gdy jednak poszukać głębiej okazuje się, że ze względu na ciągłość osadnictwa na stokach Bogdanki, nad którą jest położony, Sołacz ma starszą metrykę nie tylko od lokowanego w XIII wieku na lewym brzegu Warty Poznania, ale także od wielkopolskich książąt Popiela i Piasta - zachęcają do wycieczki przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl.

W sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie jedenastej, a druga o szesnastej. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników wycieczki u zbiegu al. Wielkopolskiej i Pułaskiego. Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale po jej zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro