Reklama
Reklama

Antyterroryści przeszkolą pracowników MPK na wypadek ataku terrorystycznego

W czwartek pracownicy poznańskiego MPK przejdą szkolenie z zakresu reagowania podczas ataku terrorystycznego. Szkolenie prowadzić będą policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu.

- Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników umiejętności reagowania w sytuacjach nagłych zagrażających bezpieczeństwu pasażerów, związanych również z atakami o charakterze terrorystycznym - informuje Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

Szkolenia zostały podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. W ramach części praktycznej m.in. zorganizowana zostanie symulacja działań na wypadek zagrożeń z wykorzystaniem tramwaju i autobusu (zarówno w ruchu, jak i w trakcie postoju). - Reagowanie na wypadek ataku agresywnego uzbrojonego pasażera, ostrzelania pojazdu z zewnątrz, pozostawienia niezidentyfikowanego pakunku czy rozpylenia gazu - to niektóre ze scenariuszy, które pod okiem antyterrorystów będą przećwiczone przez pracowników MPK Poznań. Przeszkoleni zostaną kierowcy, motorniczowie oraz służby Nadzoru Ruchu - zapowiada Gajdzińska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro