Reklama
Reklama

Antyterroryści przeszkolą pracowników MPK na wypadek ataku terrorystycznego

W czwartek pracownicy poznańskiego MPK przejdą szkolenie z zakresu reagowania podczas ataku terrorystycznego. Szkolenie prowadzić będą policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu.

- Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników umiejętności reagowania w sytuacjach nagłych zagrażających bezpieczeństwu pasażerów, związanych również z atakami o charakterze terrorystycznym - informuje Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

Szkolenia zostały podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. W ramach części praktycznej m.in. zorganizowana zostanie symulacja działań na wypadek zagrożeń z wykorzystaniem tramwaju i autobusu (zarówno w ruchu, jak i w trakcie postoju). - Reagowanie na wypadek ataku agresywnego uzbrojonego pasażera, ostrzelania pojazdu z zewnątrz, pozostawienia niezidentyfikowanego pakunku czy rozpylenia gazu - to niektóre ze scenariuszy, które pod okiem antyterrorystów będą przećwiczone przez pracowników MPK Poznań. Przeszkoleni zostaną kierowcy, motorniczowie oraz służby Nadzoru Ruchu - zapowiada Gajdzińska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
26.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro