Reklama

Stary dworzec PKS oficjalnie sprzedany: prowadzą prace rozbiórkowe

fot. Jakub Skotowski
fot. Jakub Skotowski

Pod koniec lutego doszło do oficjalnej sprzedaży terenu ze starym dworcem PKS firmie Skanska. Dziś prowadzone są tu prace rozbiórkowe.

Choć w 2015 roku PKS Poznań podpisał przedwstępną umowę na sprzedaż terenu starego dworca PKS przy ulicy Matyi firmie Skanska, dopiero 24 lutego 2017 roku podpisano ostateczną umowę sprzedaży. Opiewa na 63,5 mln złotych. Dziś to Skanska jest właścicielem terenu i może tu prowadzić prace budowlane.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Coś się kończy, coś się zaczyna - napisał do nas czytelnik Dzejkob, który informuje, że właśnie trwają prace rozbiórkowe na terenie starego dworca autobusowego. Obecnie znikają wiaty, przy których zatrzymywały się autobusy czekające na pasażerów.

- 24 lutego sprzedaliśmy teren przy ulicy Matyi 1. Pasażerowie od dawna korzystają z nowego dworca, ale przy Matyi 1 funkcjonowało do tej pory zaplecze techniczne i administracyjne. Dziś mamy kwiecień i wciąż możemy korzystać z naszych dotychczasowych biur. Zgodnie z porozumieniem z nowym właścicielem, taki stan może się utrzymywać maksymalnie jeszcze przez cztery lata - mówi Hieronim Urbanek, prezes PKS Poznań. - Tutaj również mogą parkować autobusy, które przyjeżdżają na dworzec - dodaje. PKS cały czas szuka nowej siedziby dla części administracyjnej i technicznej. - Nie wiem czy uda nam się ją znaleźć w pół roku czy może w rok, ale jesteśmy wciąż na etapie szukania - kończy.

Skanska w planach ma budowę na terenie dawnego dworca PKS 6 budynków biurowo-usługowych. Pomiędzy nimi ma być ogólnodostępny rynek. - W tej chwili prowadzimy prace porządkowe na działce - mówi Jędrzej Kruszyński z firmy Skanska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro