Manieczki: piłkarz pobił sędziego. Sprawa skończy się w sądzie?

fot. de:Benutzer:Christian Spitschka - Erstellt von de:Benutzer:Christian Spitschka (selbstgemacht), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=287034

Skandal w meczu poznańskiej B klasy. Jeden z piłkarzy klubu KSGB Manieczki uderzył arbitra. Spotkanie zostało przerwane, a zawodnika czekają poważne konsekwencje.

Jak informuje portal poznan.gazeta.pl, KSGB Manieczki prowadził 2:0 z Okoniem Sapowice. W 82. minucie zawodnik gospodarzy wulgarnie zwrócił się do arbitra, za co otrzymał czerwoną kartkę. Piłkarz w tej sytuacji nie wytrzymał nerwowo i uderzył sędziego pięścią w twarz.

Mecz natychmiast przerwano. Jego wynik zostanie prawdopodobnie zweryfikowany na walkower dla gości. Na miejsce zdarzenia wezwano policję, a piłkarzowi grozi odpowiedzialność karna związana z naruszeniem nietykalności cielesnej. Ponadto WZPN może nałożyć na niego karę finansową, a także zawieszenia - nawet dożywotniego.