Reklama
Reklama

Po karambolu na A2: policja poszukuje kierowców, którzy pod prąd uciekali przed korkiem

fot. Adam
fot. Adam

Poniedziałek był tragicznym dniem na wielkopolskim odcinku autostrady A2. W kilku zdarzeniach zginęła 1 osoba, a kilkanaście zostało rannych. Dziś policja poszukuje kierowców, którzy stojąc w korku spowodowanym wypadkiem na poznańskim odcinku trasy postanowili zawrócić i jechać drogą pod prąd.

W trzech miejscach na wielkopolskiej A2 doszło w poniedziałek do wypadków, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Okoliczności wszystkich zdarzeń wyjaśnia policja, ale pojawiają się wątpliwości co do tego, czy Polacy potrafią korzystać z autostrad. - Za szeroka droga, za duża prędkość i jak widać niektórzy tracą rozum - piszą do nas czytelnicy. Kolejny raz mieliśmy też do czynienia z sytuacją, gdy na jednym pasie ruchu trasy dochodzi do wypadku, a na drugim... po chwili zderzają się auta osób, które ze zbyt dużym zainteresowaniem oglądają to, co dzieje się po drugiej stronie drogi.

Uwadze obserwatorów nie umknęli też kierowcy, którzy stojąc w korku na poznańskim odcinku A2 zawracali i... ruszali trasą pod prąd, by ominąć zakorkowaną okolicę. - W poniedziałek nie mieliśmy możliwości, by się tym zająć, ale dziś do tego wracamy. Mamy informację, że dochodziło do takich karygodnych sytuacji i próbujemy ustalić tablice rejestracyjne pojazdów, które jechały autostradą pod prąd w związku z wypadkiem, do którego doszło między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny - dowiadujemy się w Wydziale Ruchu Drogowego poznańskiej policji. Kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami.

Jeśli posiadasz nagranie z poniedziałku, na którym widać kierowców jadących pod prąd A2 - prześlij je na adres [email protected] lub [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro