Reklama
Reklama

Po karambolu na A2: policja poszukuje kierowców, którzy pod prąd uciekali przed korkiem

fot. Adam

Poniedziałek był tragicznym dniem na wielkopolskim odcinku autostrady A2. W kilku zdarzeniach zginęła 1 osoba, a kilkanaście zostało rannych. Dziś policja poszukuje kierowców, którzy stojąc w korku spowodowanym wypadkiem na poznańskim odcinku trasy postanowili zawrócić i jechać drogą pod prąd.

W trzech miejscach na wielkopolskiej A2 doszło w poniedziałek do wypadków, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Okoliczności wszystkich zdarzeń wyjaśnia policja, ale pojawiają się wątpliwości co do tego, czy Polacy potrafią korzystać z autostrad. - Za szeroka droga, za duża prędkość i jak widać niektórzy tracą rozum - piszą do nas czytelnicy. Kolejny raz mieliśmy też do czynienia z sytuacją, gdy na jednym pasie ruchu trasy dochodzi do wypadku, a na drugim... po chwili zderzają się auta osób, które ze zbyt dużym zainteresowaniem oglądają to, co dzieje się po drugiej stronie drogi.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Uwadze obserwatorów nie umknęli też kierowcy, którzy stojąc w korku na poznańskim odcinku A2 zawracali i... ruszali trasą pod prąd, by ominąć zakorkowaną okolicę. - W poniedziałek nie mieliśmy możliwości, by się tym zająć, ale dziś do tego wracamy. Mamy informację, że dochodziło do takich karygodnych sytuacji i próbujemy ustalić tablice rejestracyjne pojazdów, które jechały autostradą pod prąd w związku z wypadkiem, do którego doszło między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny - dowiadujemy się w Wydziale Ruchu Drogowego poznańskiej policji. Kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami.

Jeśli posiadasz nagranie z poniedziałku, na którym widać kierowców jadących pod prąd A2 - prześlij je na adres [email protected] lub [email protected].

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro