Reklama
Reklama

Jest przetarg na modernizację Areny: kiedy wrócą imprezy masowe?

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na modernizację hali Arena. W ramach prac, które mają się odbyć latem, obiekt ma zostać dostosowany do przepisów przeciwpożarowych. POSiR jednak liczy, że prace przeprowadzane obecnie pozwolą na przywrócenie tu organizacji imprez masowych wcześniej.

PIM w zeszłym tygodniu ogłosiły przetarg na modernizację fasady korony widowni obiektu HWS Arena. - Obejmują wymianę: stolarki okiennej wraz z tarasem i barierką na poziomie korony, stolarki okiennej i drzwiowej na poziomie przyziemia oraz wymianę nawierzchni płyty głównej boiska sportowego wraz z obejściem - precyzują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Prace mają się odbywać na podstawie projektu budowlanego zatwierdzonego przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Termin zgłaszania ofert mija 27 kwietnia.

Inwestycję zaplanowano na lato, a podczas robót prowadzone będą również "prace mające na celu dostosowanie Areny do przepisów przeciwpożarowych na podstawie opracowywanej ekspertyzy".

Od lutego w Arenie nie odbywają się imprezy masowe - powodem takiej sytuacji jest negatywna opinia strażaków dotycząca bezpieczeństwa w budynku. Czy ogłoszony właśnie przetarg oznacza, że imprezy masowe wrócą do Areny dopiero za kilka miesięcy? - Obecnie przeprowadzane są prace, które mają na celu tymczasowe dostosowanie do przepisów przeciwpożarowych obiektu. Chcemy bowiem, by imprezy masowe jak najszybciej wróciły do Areny - mówi Błażej Daracz z POSiR. - Część prac zaplanowanych we współpracy ze strażą pożarną już przeprowadzono. Zainstalowano przegrody przeciwpożarowe, zmodyfikowany ścieżki ewakuacyjne, wykonany przeglądy urządzeń. Ostatnie prace wciąż trwają dlatego nie chciałbym deklarować konkretnego terminu ich ukończenia czy otwarcia obiektu. Poznańskie Inwestycje Miejskie wykonały kawał dobrej roboty, traktują sprawę priorytetowo i wierzę, że to przyniesie efekty - kończy Daracz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro