Reklama

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych. PO dogania PiS

Debata nad wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło | fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

Sondaż przeprowadziła pracownia Kantar Public na zlecenie Gazety Wyborczej. Wynika z niego, że poparcie dla partii rządzącej utrzymuje się na stabilnym poziomie, ale zdecydowanie zyskuje Platforma Obywatelska. Przegraną nowego sondażu jest Nowoczesna.

Praktycznie niezmienne jest poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, które w stosunku do poprzedniego badania realizowanego na zlecenie GW zyskała jeden punkt procentowy (wzrost z 27 do 28%). Kolejny raz umocniła się natomiast Platforma Obywatelska, która według najnowszego sondażu może liczyć na poparcie 27% badanych (wzrost o trzy punkty procentowe). Poprawiony wynik zanotował też ruch Kukiz "15, którego poparcie wzrosło z 10 do 11%.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Zdecydowanym przegraną jest Nowoczesna, która w ciągu kilku miesięcy roztrwoniła swoje poparcie. W najnowszym sondażu spadło ono z 8 do 5%, a to oznacza, że partia Ryszarda Petru zbliżyła się do progu wyborczego, który umożliwia wejście do parlamentu.

Niezdecydowanych w najnowszym sondażu było 13%, a to oznacza spadek o dwa punkty procentowe. Sondaż przeprowadzono 12 kwietnia na losowo wybranej grupie 1000 dorosłych Polaków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro