Reklama
Reklama

Policjanci z trzech miast szukali porwanego mężczyzny. Okazało się, że porwania nie bylo

fot. Darek Delmanowicz/PAP
fot. Darek Delmanowicz/PAP

Rzekome porwanie mężczyzny zauważył na jednej z ulic Rudy Śląskiej policjant po służbie. Do akcji ruszyli policjanci z trzech śląskich miast, ale szybko okazało się, że żadnego porwania nie było. Zdarzenie, którego świadkiem był policjant, było... elementem imprezy urodzinowej "porwanego".

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 19 na ulicy Starej w Rudzie Śląskiej - Na jednej z rudzkich ulic dwóch zamaskowanych sprawców napadło, a następnie uprowadziło idącego ulicą młodego mężczyznę. Porywacze, którzy na głowach mieli naciągnięte kominiarki, obezwładnili mężczyznę i założyli mu worek na głowę, a następnie wepchnęli do samochodu i odjechali z piskiem opon. Przypadkowym świadkiem tego zdarzenia był policjant po służbie, który zapamiętał markę i numery rejestracyjne samochodu. Stróż prawa natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy - relacjonuje Arkadiusz Ciozak z miejscowej policji.

O porwaniu natychmiast poinformowano wszystkie patrole pełniące służbę na ulicach miasta, a dyżurny policji skontaktował się też z komendą w Jastrzębiu Zdroju, gdzie zarejestrowany był samochód -Jastrzębscy policjanci szybko ustalili, że Peugeota użytkuje syn właściciela mieszkający w Rudzie Śląskiej. Mundurowi sprawdzili rudzki adres, ale nikogo tam nie było. Jednak udało się nawiązać kontakt telefoniczny z użytkownikiem samochodu. Ten stwierdził, że wraz z kolegami uczestniczy w urodzinowej imprezie w Chorzowie. Rudzianin był zaskoczony informacją o policyjnej akcji, tłumacząc, że był to tylko żart i prezent urodzinowy dla solenizanta - wyjaśnia Ciozak.

Wyjaśnienia mężczyzny zweryfikowali policjanci z Chorzowa, którzy dotarli na miejsce urodzinowego grilla -Cała, ta bardzo poważnie wyglądająca sytuacja, okazała się rzeczywiście prezentem urodzinowym. Trzech znajomych chciało w ten nietypowy sposób złożyć życzenia swojemu koledze i postanowili sfingować porwanie. Tak poważna informacja spowodowała, że każdy patrol na ulicach miasta szukał porywaczy, na dodatek konieczne było zaangażowanie także policjantów z innych miast. Nikt nie wiedział, że jest to tylko głupi żart. Cała sytuacja wyglądała bardzo realnie. Rudzcy policjanci rozważają skierowanie sprawy do sądu- podsumowuje Ciozak

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro