Reklama

Prymas Polski krytycznie o uchwale dotyczącej objawień fatimskich: Takie akty powinny być w kościele, a nie w Sejmie

fot. mat. biura prasowego Prymasa Polski

Prymas Polski abp Wojciech Polak był gościem radiowej jedynki. Arcybiskup skrytykował sejmową uchwałę dotyczącą objawień fatimskich.

W 2017 roku przypada setna rocznica tzw. objawień fatimskich. Rocznicę postanowił uczcić polski Sejm, który dużą większością głosów przyjął uchwałę w tej sprawie. Posłem sprawozdawcą była Anna Sobecka z Prawa i Sprawiedliwości, która tłumaczyła, że wydarzenie z portugalskiej Fatimy jest dla wielu osób punktem odniesienia, a "katolicyzmu nie zostawia za drzwiami Sejmu, tylko jest katolikiem i prywatnie, i w pracy, i w kościele, i wszędzie". Uchwała została przegłosowana 7 kwietnia przez245 posłów, 27 było przeciw, a 11 wstrzymało się od głosu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Okazuje się, że entuzjastą takich działań nie jest prymas Polski, który był gościem radiowej jedynki -Takie akty powinny być w Kościele, a nie w Sejmie. Oczywiście, że można mówić o pewnej płaszczyźnie wiary, odpowiedzialności, świadectwa ludzi wiary. Natomiast akty ściśle religijne nie powinny być wykorzystywane do tego, że będziemy tak czy inaczej odczytywać naszą społeczną rzeczywistość - mówił abp Wojciech Polak i dodawał -Myślę, że tutaj trzeba mieć wiele wrażliwości i delikatności wobec tego, że Pan Bóg nie domaga się od nas jakichś aktów strzelistych, deklaracji. Nie domaga się od nas tego, byśmy wobec innych manifestowali w słowie to, że jest taka czy inna rzeczywistość, rocznica, ale domaga się od nas przede wszystkim chrześcijańskiej postawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro