Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny o swojej karierze po przegranych wyborach: Jestem niezależnym ekspertem

Ryszard Grobelny udzielił wywiadu dla portalu wspolnota.org.pl, w którym opowiada o pierwszych chwilach po przegranych wyborach samorządowych i swojej dalszej karierze. Były prezydent stwierdził między innymi, że nie planuje powrotu na fotel prezydenta miasta, ale jednocześnie chciałby wrócić do publicznej aktywności.

Ryszard Grobelny jest jednym z bohaterów wywiadu, który opublikowano w samorządowym portalu wspolnota.org.pl. Drugim rozmówcą jest Marek Miros były burmistrz Gołdapi. Obaj panowie byli związani z samorządami od początku lat 90ych, a musieli z nich odejść po przegranych wyborach. W wywiadzie panowie opowiadają o tym jak wygląda ich życie od dnia przegranych wyborów -Najpierw trzeba było otrząsnąć się po porażce, bo to nie jest tak, że człowiek z góry przewiduje przegraną. W wyborach startuje się, by wygrać. W pierwszych dniach musiałem nabrać trochę dystansu do tego, co się wydarzyło i szybko zaplanować dalsze życie. Miałem świadomość, że nikt specjalnie nie będzie się starał mi pomóc i że sam muszę się zakręcić i zobaczyć, co jeszcze potrafię robić, co mogę robić i co chciałbym robić oraz w czym będę się realizował. Ze dwa tygodnie potrzebowałem, żeby wszystko przemyśleć - powiedział były prezydent Poznania.

Ryszard Grobelny wrócił przede wszystkim do pracy na uczelni, ale zajął się też biznesem - Ja nie miałem żadnych ofert, choć faktem jest, że nie zabiegałem o nie. Dość szybko postanowiłem zostać niezależnym ekspertem i dzisiaj jestem z tego zadowolony. To pozwala mi utrzymywać kontakty ze środowiskiem samorządowym, powiem nawet, że im dalej od Poznania, tym te kontakty są silniejsze - wyjaśnia Grobelny i dodaje -Doradzam głównie w dziedzinie finansów, bo z tą problematyką jestem najsilniej związany. Przygotowuję trochę ekspertyz w sprawach związanych z gospodarką przestrzenną, np. ustawą krajobrazową, opłatą reklamową, bo na uczelni specjalizuję się w ekonomicznych mechanizmach planowania przestrzennego. Ale wykonuję też analizy związane z PPP, czy szerzej z inwestycjami, co pozwala mi wykorzystywać doświadczenie w zarządzaniu w sferze publicznej.

Były prezydent przyznaje, że jest zadowolony ze swojej pracy i nie planuje ubiegania się ponownie o fotel prezydenta Poznania. Chciałby jednak wrócić do jakiejś formy działalności publicznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro