Reklama

Nowe drzewko po każdych narodzinach poznaniaka? Tego chce radny PiS

- Wiele osób zaczęło dostrzegać, że drzewa są potrzebne - twierdzi Michał Boruczkowski, miejski radny z PiS i proponuje nowatorskie rozwiązanie.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości skierował do prezydenta Jacka Jaśkowiaka interpelację dotyczącą programu "Nowonarodzone Drzewko". - Dzięki działaniom obecnego rządu, jednego z najlepszych w historii III RP, zmierzającym do zwiększenia indywidualnych wolności obywatelskich, wzrosło medialne, a poprzez to społeczne zainteresowanie drzewami. Wiele osób zaczęło dostrzegać, że drzewa są potrzebne - napisał Boruczkowski.

- W dawnej Polsce był taki zwyczaj, że jak rodziło się dziecko, to rodzice sadzili drzewo. Drzewo rosło wraz z dzieckiem, a młody człowiek mówił później z dumą pokazując je: "Moi rodzice zasadzili to drzewo, jak się urodziłem" - dodał radny PiS.

Zdaniem Boruczkowskiego sadzenie drzewa na pamiątkę narodzin każdego poznaniaka byłoby "dobrą ideą". Jego zdaniem rośliny mogłyby pojawiać się w parkach, wzdłuż alejek, chodników i ulic, "a może nawet w pobliżu miejsca zamieszkania nowonarodzonego poznaniaka". Drzewa byłby oznaczone tabliczką z imieniem i nazwiskiem dziecka. Ponadto rodzice otrzymywaliby pamiątkowe dyplomy i dokładną lokalizację drzewka upamiętniającego ich dziecko.

Radny poprosił w interpelacji m.in. o informację dotyczącą dokładnej liczby urodzin w Poznaniu i sadzenia identycznej liczby drzew. Interesuje go również koszt całego przedsięwzięcia i wskazanie miejskiej jednostki, która miałaby wziąć na siebie ciężar realizacji pomysłu.

Interpelację zgłoszono 3 kwietnia. W poniedziałkowy wieczór do pomysłu odniósł się na swoim koncie w serwisie Facebook wiceprezydent Maciej Wudarski. - Brawo Radny Boruczkowski! Nie dość, że po lex Szyszko urzędnicy odpowiadają na dziesiątki pytań w sprawie wycinek drzew, jeżdżą na wizje lokalne, tłumaczą się publicznie na komisjach z absurdalnej i szkodliwej ustawy, za którą miasto nie odpowiada, teraz będziemy szacować koszty robocizny etc programu "Nowonarodzone drzewko" - napisał polityk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro