Reklama

Policjanci zlikwidowali kolejne dziuple samochodowe. Odzyskano m.in. skradzionego citroena

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Wolsztyna zlikwidowali dwie dziuple samochodowe na terenie Mosiny. Odzyskano w ten sposób m.in. skradzionego citroena c4.

Funkcjonariusze 20 marca otrzymali informację o kradzieży auta francuskiej marki, do której doszło na parkingu w miejscowości Komorowo. W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że pojazd mógł zostać ukryty na terenie Mosiny.

- Obserwacja wytypowanego obiektu początkowo nie potwierdziła, że trop był właściwy, dała jednak podstawę do dalszych działań. Policjanci po wejściu do obserwowanego budynku zatrzymali przebywającego w nim mężczyznę oraz zabezpieczyli zdemontowanego w znacznym stopniu Citroena C3. Jak się jednak okazało nie było to poszukiwane przez nich auto, a pojazd skradziony w lutym tego roku w Lesznie - poinformował asp. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

Na miejscu zabezpieczono m.in. podzespoły kilkunastu samochodów, które były kradzione na terenie całego województwa. Policjanci wciąż prowadzili czynności i wytypowali kolejną lokalizację, w której mogła znajdować się dziupla.

- Tym razem okazało się, że był to właściwy trop. W wynajętym przez przestępców garażu ukryty był Citroen skradziony w Komorowie. Przestępcy nie zdążyli go rozebrać na części. Policjanci zabezpieczyli auto i przetransportowali do Wolsztyna - relacjonował asp. Adamczyk.

Zarzut kradzieży poprzez włamanie do samochodu usłyszał już 26-letni mieszkaniec Mosiny. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro