Reklama
Reklama

Poznań dla Syrii: w weekend uzbierano prawie 8000 złotych

fot. UMP

W piątek zainicjowano program "Poznań dla Syrii", którego celem jest uzbieranie środków dla ofiar wojny w Syrii, która toczy się już od ponad 5 lat. Zbiórkę prowadzono m.in. na INEA Stadionie w trakcie meczu Lech - Legia.

Za zbiórkę pieniędzy zainicjowaną przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza odpowiadają Caritas oraz Polski Czerwony Krzyż.

Pierwsi wolontariusze zbierali pieniądze do puszek w niedzielę przed meczem Lech Poznań - Legia Warszawa na INEA Stadionie. Udało im się uzbierać 2600 złotych. W sobotę natomiast odbyło się Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli, którego organizatorzy część z zebranych pieniędzy przeznaczyli na akcją "Poznań dla Syrii". To 5100 złotych. Łącznie to więc 7700 złotych. - Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzony przez Caritas program "Rodzina Rodzinie" oraz na pomoc, którą w zależności od sytuacji w Syrii przekaże potrzebującym jedna z organizacji - mówi Tomasz Lisiecki, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro