Reklama
Reklama

Taras widokowy w Zamku Przemysła jest czynny za krótko?

fot. Włodzimierz Hoppel

W marcu zmieniły się godziny otwarcia tarasu widokowego w Zamku Przemysła. Nasz czytelnik skarży się, że teraz w większość dni roboczych taras jest otwarty dla zwiedzających tylko do 15.00.

Taras widokowy w Zamku Przemysła jest otwarty dla zwiedzających od czerwca ubiegłego roku. Dopiero w ubiegłym miesiącu otwarto jednak Muzeum Sztuk Użytkowych, które mieści się w tym samym budynku. Spowodowało to, że zmianie uległy godziny otwarcia tarasu. Nie podoba się to naszemu czytelnikowi.

- W zeszłym roku godziny otwarcia wyglądały następująco: wtorek - niedziela 12:30 - 20:00 (od 1 października do 30 kwietnia - 10:30 -18:00). Wieża miała być czynna bez względu na godziny otwarcia muzeum. Natomiast od otwarcia muzeum godziny otwarcia prezentują się następująco: wtorek - czwartek 9:00 - 15:00,piątek 12:00 - 21:00, sobota - niedziela 11:00 - 18:00 - pisze nasz czytelnik Sebastian. - Niestety takie godziny otwarcia w tygodniu praktycznie uniemożliwiają skorzystanie z oglądania Poznania. Szczególnie, że wtorek jest dniem darmowym w muzeum, a do 15.00 wątpię, czy ktokolwiek z nas zdąży skończyć pracę. Smutne to - zabieramy Poznaniowi atrakcję za którą sami zapłaciliśmy. Zobaczyć Poznań wieczorową porą? Nie da się - dodaje.

Aleksandra Sobocińska z Muzeum Narodowego przyznaje, że zmiany zostały wprowadzone w oparciu o badania frekwencji. - Wieczorem frekwencja była znikoma. Stąd decyzja, by od wtorku do czwartku zamknąć taras widokowy o 15.00. Sytuacja zmieni się jednak w połowie czerwca. Wtedy muzeum i taras widokowy będą czynne od 11.00 do 17.00. Takie godziny będą obowiązywać do połowy września - dodaje.

Czy z tarasu widokowego będzie też można korzystać w nocy? - Jeśli pojawi się pomysł na akcję, w ramach której taras miałby być dostępny nocą, na pewno rozważymy taką możliwość. Warto też pamiętać o Nocy Muzeów, która w tym roku odbędzie się 20 maja. Taras widokowy także będzie wtedy otwarty w nocy, a Poznań będzie z niego można podziwiać bezpłatnie - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro