Reklama

Po meczu Lech - Legia: Legioniści uszkodzili 8 autobusów MPK!

fot. poznanskie-autobusy.pl / archiwum
fot. poznanskie-autobusy.pl / archiwum

W niedzielę wieczorem Legia Warszawa pokonała na INEA Stadionie Lecha Poznań dzięki celnemu strzałowi byłego piłkarza Kolejorza - Kaspra Hamalainena. Kibice Legii, którzy jechali ze stadionu autobusami MPK na stację kolejową w Palędziu, uszkodzili 8 z 20 pojazdów.

Nie wiadomo jeszcze ile pieniędzy pochłonie usunięcie uszkodzeń, które powstały w 8 na 20 autobusów MPK, które transportowały kibiców Legii Warszawa z INEA Stadionu do Palędzia, gdzie czekały na nich pociągi.

- Uszkodzenia dotyczą ośmiu z 20 autobusów. Kibice ze stolicy uszkodzili w nich szyberdachy, odnotowano także kradzież elektronicznego wyświetlacza, wyrwany młotek bezpieczeństwa, rozbitą uchylną szybę, uszkodzone drzwi wejściowe, a także zbitą szybę w kabinie kierowcy - wyjaśnia dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

- Trwa szacowanie strat, ale wszystkie uszkodzone autobusy zostały zaraz naprawione i wyruszyły na swoje trasy. Do obsługi przeznaczyliśmy autobusy przegubowe, które dawno za sobą mają lata młodości. Na 20 autobusów uszkodzenia odnotowaliśmy w ośmiu. Zebraliśmy dokumentację zdjęciową. Sprawa przekazana jest policji. Uszkodzenia nie były poważne: zbita szyba, wyrwana pokrywa szyberdachu, wyrwany przycisk otwierania drzwi, stłuczona szyba kabinowa, uszkodzona listwa diodowa. Oczywiście koszty naprawy pokrywa wynajmujący czyli w tym przypadku Stowarzyszenie Kibiców - tłumaczy Iwona Gajdzińska z MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro