Wyjazdowa porażka Warty. "Zazwyczaj przy grze na 0:0 pojawia się problem"

Warta Poznań przegrała wyjazdowe spotkanie z GKS Bełchatów. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, a o zwycięstwie gospodarzy przesądziło trafienie Patryka Rachwała.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Zieloni byli dobrze ustawieni taktycznie, ustawili szczelną defensywę i czyhali na okazje do kontrataków, których ostatecznie nie było zbyt wiele. Zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym gospodarze nie do końca radzili sobie w tym elemencie, ale stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Brakowało im jednak precyzji lub skutecznie interweniował dobrze dysponowany tego dnia golkiper Warty.

Po zmianie stron poziom meczu spadł, gra była chaotyczna i szarpana. Gospodarze co jakiś czas nacierali na bramkę gości, ale coraz lepszymi interwencjami popisywał się Tomasz Laskowski.

Kiedy zaczęło już "pachnieć" 0:0, gola zdobył doświadczony Patryk Rachwał, wykorzystując dobre podanie w pole karne autorstwa Bartłomieja Babiaka.

Próby odrobienia wyniku przez Wartę spełzły na niczym. w 25 kolejkach Zieloni zdobyli 27 punktów, co daje obecnie 12. lokatę w tabeli i 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. W najbliższą sobotę piłkarze Petera Nemca podejmą Gryfa Wejherowo.

- Myślę, że widzieliśmy typową walkę drugoligową, gdzie spotkali się przeciwnicy na podobnym poziomie. Zwłaszcza w pierwszej połowie było to widać. Myślę, że było to wówczas wyrównany bój. W szatni powiedzieliśmy sobie, że mamy grać to samo, ale w drugiej połowie to już nie było to, co w pierwszej. Nie trzymaliśmy piłki z przodu. To było takie czekanie, czy przetrzymamy to 0:0, ale zazwyczaj jak się gra na taki wynik, to zawsze pojawia się jakiś problem i dlatego przegraliśmy - ocenił trener Nemec, cytowany przez gksbelchatow.com.

GKS Bełchatów - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: Rachwał 75"

Skład GKS-u Bełchatów: Lenarcik, Klepszyński, Witasik, Grolik, Pisarczuk, Rachwał (k), Ryszka, Flaszka (90′ Bociek), Lenartwoskie (57′ Dzięgielewski), Papikjan (88′ Nowak), Ciechański (57′ Bartosiak)

Skład Warty Poznań: Laskowski, Siwek (80′ Chromiński), Dejewski, Kieliba (k), Kiełb, Laskowski, Marciniak, Brzostowski, Cywiński (80′ Szynka), Ciarkowski, Broź (71′ Spławski).