Reklama
Reklama

Szwedzki dom towarowy, w który wjechała ciężarówka, ogłosił wyprzedaż produktów po zamachu

fot. JONAS EKSTROMER/PAP/EPA
fot. JONAS EKSTROMER/PAP/EPA

Oburzenie Szwedów wywołała wyprzedaż produktów po zamachu, którą ogłosił dom handlowy Ahlens. Obniżona została cena między innymi artykułów sportowych i kosmetyków.

Newsletter do stałych klientów centrum handlowego rozesłano do klientów w sobotę. Napisano w nim, że dom towarowy w centrum Sztokholmu zostanie ponownie otwarty w niedzielę i zapowiedziano wyprzedaż produktów -Rozpoczynamy wyprzedaż towarów uszkodzonych w wyniku zadymienia. Za połowę ceny oferujemy akcesoria sportowe, buty oraz kosmetyki - przeczytali klienci w przesłanej wiadomości.

Wyprzedaż nie ucieszyła jednak szwedów, którzy skrytykowali władze Ahlens -Powinniście oddać uszkodzone produkty na cele dobroczynne lub przekazać rodzinom ofiar - napisała jedna z klientek, a kolejna dodała -To niemoralne sprzedawać towary, na których mogą być ślady cierpienia ofiar. Dyrekcjadomu handlowego wyraziła ubolewanie, że komunikat został źle odebrany, a jego jedynym celem było poinformowanie klientów o sytuacji domu towarowego i jego ponownym otwarciu.

Jednocześnie poinformowano, że podjęto decyzję o przesunięciu ponownego otwarcia na poniedziałek i zapewniono, że uszkodzony towar nie trafi do sprzedaży. W okolicy miejsca zamachu przechodnie oddają hołd ofiarom, składają kwiaty oraz zapalają znicze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
60.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro