Reklama
Reklama

Hala Arena zostanie otwarta do 20 maja

fot. Paweł Stanisław Nowak
fot. Paweł Stanisław Nowak

Hala Arena została zamknięta dla imprez masowych pod koniec lutego. Przyczyną zamknięcia hali była negatywna opinia strażaków na temat bezpieczeństwa w hali. W piątek Głos Wielkopolski poinformował, że hala zostanie otwarta 20 maja.

O problemach z halą Arena pisaliśmy już w lutym. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji poinformowały wówczas, że ze względu na negatywną opinię strażaków dotyczącą bezpieczeństwa w budynku, do odwołania nie będą się tu odbywać imprezy masowe. Co ciekawe pierwsze informacje na ten temat strażacy przekazali już dwa lata temu -Było dużo czasu na działania, był ten termin wskazany - mówi wówczas Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków i dodawał - Nieprawidłowości dotyczyły urządzeń zabezpieczających przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych, a także chodziło o modernizację czy przeglądy istniejącej instalacji przeciwpożarowej.

Choć mijają kolejne tygodnie, to Arena jest cały czas zamknięta, a kolejne imprezy zostały odwołane. W piątek Głos Wielkopolski poinformował, że wszystkie prace zakończą się do 20 maja, kiedy w Arenie odbędzie sięgala bokserska z udziałem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka - Część zaleconych modernizacji już wykonano, dostosowano drogi pożarowe do przepisów, zainstalowano także przegrody przeciwpożarowe. Nie zakładamy innego scenariusza, niż taki, że 20 maja gala bokserska się odbędzie - powiedział Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

Wiadomo, że trwające prace nie są jedynymi, które zostaną przeprowadzone w tym roku. Remont Areny zaplanowano na wakacje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
19.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro