Reklama

Poznań rozpoczyna akcję "Poznań dla Syrii". Pierwsza zbiórka w czasie niedzielnego meczu Lecha Poznań

Program "Poznań dla Syrii" został zainicjowany przez Jacka Jaśkowiaka, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza. Pierwsza zbiórka środków zostanie przeprowadzona w czasie niedzielnego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa.

Akcja prowadzona będzie we współpracy z Caritas Polska oraz Polskim Czerwonym Krzyżem, a pierwsi wolontariusze pojawią się w niedzielę na INEA Stadionie. Wiadomo też, że część środków zebranych w czasie sobotniego Misterium Męki Pańskiej zostanie przeznaczona na wsparcie akcji -Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzony przez Caritas program "Rodzina Rodzinie" oraz na pomoc, którą w zależności od sytuacji w Syrii, przekaże potrzebującym jedna z organizacji - mówi Tomasz Lisiecki, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta. Do wsparcia akcji zaproszono też pracowników Urzędu Miasta, którzy będą mogli jednorazowo wesprzeć syryjskie rodziny lub zadeklarować stałą pomoc przez okres sześciu miesięcy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Wojna w Syrii toczy się od ponad pięciu lat i według różnych szacunków pochłonęła już od 250 do 500 tysięcy ofiar. Pomocy humanitarnej potrzebuje nawet 13 milionów ludzi, których potrzeby są szacowane na ponad 3 miliardy dolarów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro