Reklama
Reklama

Rataje: zamontowano nowy sprzęt do street workoutu

fot. POSiR

Na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje zamontowano profesjonalne urządzenia do uprawiania street workoutu. W kwietniu i maju odbywać się tu będą warsztaty.

Street workout cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W Poznaniu jest już kilka miejsc, w których można uprawiać tę dyscyplinę - m.in. w pobliżu szkoły na terenie osiedla Powstań Narodowych, na osiedlu Batorego oraz na osiedlu Chrobrego. Teraz do tych miejsc dołączył Ośrodek Przywodny Rataje. Zamontowano tu profesjonalny sprzęt, z którego mogą korzystać miłośnicy street workoutu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- Street workout wywodzi się z kalisteniki, czyli ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała, którą uprawiali już starożytni Grecy i Rzymianie. Samo sformułowanie powstało w 2009 roku i w wolnym tłumaczeniu oznacza trening uliczny. Celem dyscypliny jest popularyzowanie aktywności na świeżym powietrzu i dbania o rozwój ciała - wyjaśnia Błażej Daracz z POSiR.

27 maja na placu Wolności w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski Street Workout, które będą organizowane przez POSiR. Amatorzy oraz osoby, które uprawiają tę dyscyplinę od dawna mogą wziąć udział w warsztatach, które od najbliższej soboty będą się odbywać w Ośrodku Przywodnym Rataje. Pierwsze spotkanie o 11.00 8 kwietnia (zapisy: [email protected]). Koszt zajęć to 10 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro